O SPEKTAKLU

Krakowski Teatr VARIETE zainauguruje nowy sezon artystyczny musicalem „Chicago” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Spektakl wystawiany jest na broadwayowskiej licencji już od 5 lat i cieszy się niesłabnącą popularnością widzów z całej Polski i zza granicy.

Z okazji 200. spektaklu „Chicago”, który odbędzie się 10 września 2022 o godz. 18:00, na deskach Teatru VARIETE wystąpią wyjątkowo wszystkie odtwórczynie głównych ról. W roli Roxie Hart zobaczymy Barbarę Kurdej-Szatan, Ewelinę Adamską-Porczyk oraz Alicję Kalinowską. W postać Velmy Kelly wcielą się Sabina Karwala oraz Katarzyna Osipuk.

Na widzów 200. spektaklu czeka tego wieczoru także szereg innych atrakcji. W kasie Teatru będzie można odebrać pamiątkowe etui na bilet wraz z listem od reżysera Wojciecha Kościelniaka. Po spektaklu odbędzie się loteria, w której do wygrania będą m.in. archiwalne plakaty do spektaklu opatrzone autografami obsady i reżysera, a także drobne upominki od naszych partnerów: Roomcays Cosmetics i Riverside Cafe Kraków. Po losowaniu widzowie zostaną zaproszeni na słodki poczęstunek oraz lampkę pysznych bąbelków serwowanych prosto ze stylowego pianina od Vinonino. Wieczór zakończy projekcja krótkiego filmu z castingów i prób do premiery musicalu oraz spotkanie z obsadą i reżyserem spektaklu, które poprowadzi Maria Zimny.

Spektakl oparty na autentycznych wydarzeniach opisanych przez reporterkę Chicago Tribune. Prapremiera w reż. Boba Fosse odbyła się w 1975 r. na Broadwayu, jednak dwa lata później musical zszedł z afisza. Od wznowienia w 1996 r. grany jest nieprzerwanie. Sukcesem okazałą się także filmowa ekranizacja historii w reżyserii Boba Marshalla, zdobywając aż 6 Oscarów. Aktualnie Krakowski Teatr VARIETE to jedyne miejsce na mapie Polski, w którym można zobaczyć to cieszące się niegasnącą popularnością widowisko!

„Chicago” opowiada historię dwóch rywalizujących ze sobą morderczyń zamkniętych w więzieniu Cook County. Roxie, gospodyni domowa marząca o kabaretowej karierze, czeka na proces za zabójstwo kochanka. Velma, gwiazda estrady, odsiaduje wyrok za zabicie męża i siostry. Ich zaciętą walkę o medialny rozgłos wspierają skorumpowana naczelniczka Mama Morton oraz umiejętnie manipulujący faktami prawnik Billy Flynn, dzięki któremu Roxie szybko staje się ulubienicą prasy. Jak przebiegnie proces sądowy? Do jakich ruchów doprowadzą chciwość oraz zazdrość? Czy Velma i Roxie podbiją scenę jako „duet morderczyń”?

Twórcy

  • Scenariusz: Fred Ebb i Bob Fosse
  • Reżyseria: Wojciech Kościelniak
  • Choreografia: Ewelina Adamska-Porczyk
  • Scenografia i kostiumy: Anna Chadaj
  • Kierownictwo muzyczne: Oleg Sznicar
  • Przygotowanie wokalne: Justyna Motylska

Bilety

  • Bilet normalny 150 PLN

Termin

0 events found ;(

FOTORELACJA

1U8A1275
1U8A1275
1U8A1318
1U8A1339
1U8A1352
1U8A1375
1U8A2687

Sprawdź obsadę

    W naszej witrynie wykorzystujemy poniższe cookies, jesli nie zaakceptujesz wszystkich, niektóre elementy strony mogą nie działać.