O KONCERCIE

Termin koncertu: 9 marca 2022 r.

35 lat Voo Voo!

Już 9 marca grupa Voo Voo powraca na scenę Krakowskiego Teatru VARIETE! Tym razem pretekstem do spotkania z krakowskimi fanami zespołu jest wydawnictwo zatytułowane „Nabroiło się (1986-2021)”, które podsumowuje 35 lat działalności zespołu.

Jubileuszowa kompilacja ukazała się 21 kwietnia, w dniu urodzin lidera Voo Voo, Wojciecha Waglewskiego, i zawiera autorski wybór 35. utworów podsumowujący dotychczasową, 35-letnią działalność zespołu. Płyta doskonale oddaje fenomen Voo Voo - zespołu, który wymyka się łatwym definicjom. Twórczość grupy i jej lidera Wojciecha Waglewskiego wciąż ewoluuje, zmienia swój charakter, nieustannie zaskakując fanów.

Na albumie „Nabroiło się (1986-2021)”, znalazły się zremasterowane utwory, doskonale znane wielbicielom grupy, jak również nagrania wcześniej niedostępne. Między innymi pierwsza wersja hymnu WOŚP – Karnawał z ’91 roku oraz nowa wersja utworu „Nim stanie się tak, jak gdyby nigdy nic”, bezsprzecznie jednego z najbardziej charakterystycznych w dorobku zespołu. Wydawca - ART2 Music przygotowuje również winylową, 4-płytową edycję albumu.

Sezon koncertowy także upłynie pod znakiem obchodów 35-lecia. Podczas występów można się spodziewać przekrojowego programu Voo Voo. Natomiast na koncertach specjalnych: w sopockiej Operze Leśnej i warszawskim Palladium, pojawi się wielu znakomitych gości (m.in. Król, Maria Peszek, Paulina Przybysz).

„Szanowni Państwo, ten zestaw to nie obcojęzyczne "best of", czy "greatest hits". A tym bardziej swojskie bardziej "złote przeboje". To ścieżka dźwiękowa więcej niż jednego, więc pewnie i Waszego pokolenia. Od różnych faz, przez wszystkich muzyków i wojowników po się poruszanie w niełatwej rzeczywistości. To sposób na opanowanie niesfornego bytu, ze świadomością, że się nam zbiera, bo nabroiliśmy i Bóg nam dokopać może. I że są rzeczy najważniejsze.

Piotr Metz

Wykonawcy

  • Gitara, wokal: Wojciech Waglewski
  • Saksofony, wokal: Mateusz Pospieszalski
  • Kontrabas: Karim Martusewicz
  • Perkusja: Michał Bryndal

Bilety

  • Przedsprzedaż do 8 marca 85 PLN
  • W dniu koncertu 100 PLN

Termin koncertu

0 events found ;(

W naszej witrynie wykorzystujemy poniższe cookies, jesli nie zaakceptujesz wszystkich, niektóre elementy strony mogą nie działać.