AARON PARKS "Little Big" | XXIX Festiwal "Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie"

Aaron_Parks_1900x700

AARON PARKS "Little Big" | XXIX Festiwal "Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie"

AARON PARKS "Little Big"
16 maja 2023, godz. 20:00
Organizator: Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne "Jazzowy Kraków"

Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne "Jazzowy Kraków" oraz Krakowski Teatr VARIETE zapraszają na koncert Aarona Parksa, który odbędzie się w ramach XXIX Festiwalu "Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie".

Aaron Parks to światowej sławy pianista jazzowy, znany z niezwykle melodyjnych utworów, będących eksperymentami gatunkowymi. Koncert będzie promował najnowszy projekt artysty, który wystąpi po raz pierwszy w Krakowie, na jedynym koncercie w Polsce, w ramach swojej europejskiej trasy.

Pianista Aaron Parks w wieku 25 lat wydał swój debiutancki album „Invisible Cinema” pod skrzydłami Blue Note, po trzech wcześniejszych płytach wydanych przez wytwórnię z trębaczem Terencem Blanchardem. BBC uznało debiutancki krążek „za jeden z najlepszych albumów 2008”. „JazzTimes” określił Parksa mianem „nowego wizjonera”. „The San Jose Mercury News” uznał jego płytę zatytułowaną „Alive in Japan” za Top Jazz Album 2013 roku. Parks ma na swoim koncie również dwa albumy wydane przez ECM, w tym solowy album fortepianowy i płytę w trio z Billy’m Hartem i Ben Street.

Little Big, zespół Aarona Parksa, może być w pewnym sensie postrzegany jako kontynuacja drogi, jaką rozpoczął debiutancką płytą z 2008 roku „Invisible Cinema”, z głębszym zaangażowaniem w melodyjne komponowanie utworów, współczesne rytmy i wciągające historie. Z członkami zespołu, przynoszą oni swoje doświadczenia nie tylko z jazzu i muzyki improwizowanej, ale także elektroniki, R&B, indie popu, alt-country i wielu innych, jest to muzyka płynna gatunkowo, która tworzy swój własny świat.

Do zobaczenia w VARIETE!

 

Wykonawcy

  • fortepian: Aaron Parks
  • gitara: Greg Tuohey
  • gitara basowa: DJ Ginyard
  • perkusja: JK Kim

Bilety

  • Kategoria I 100 PLN
  • Kategoria II 70 PLN
  • Kategoria III 40 PLN

Nadchodzące wydarzenia

0 events found ;(

jazz festiwal plakat 2023

W naszej witrynie wykorzystujemy poniższe cookies, jesli nie zaakceptujesz wszystkich, niektóre elementy strony mogą nie działać.