O SPEKTAKLU

Kopciuszek, jedna z najsłynniejszych bajek baletowych, od czerwca tego roku znajduje się w repertuarze Baletu Cracovia Danza! Ta słynna bajka, której autorem jest barokowy pisarz Charles Perrault, stała się inspiracją dla wielu kompozytorów różnych epok. Inscenizacja Cracovia Danza w choreografii Dariusza Brojka rozgrywa się do muzyki Gioacchino Rossiniego. Spektakl przenosi widzów w świat XIX-wiecznego baletu europejskiego. To historia którą wszyscy dobrze znamy, ale opowiedziana przez tancerzy w stylu demi-klasycznym z elementami tańca charakterystycznego. Nie brakuje tu też dużej dawki humoru, nieoczekiwanych zwrotów akcji i pięknych baśniowych kostiumów.

- „Kopciuszek” albo jak się inaczej mówi „triumf dobroci”, to ponadczasowa historia o zwycięstwie dobra nad złem. Słynna opera komiczna Rossiniego z początku XIX wieku oraz późniejszy balet do muzyki Prokofiewa rozsławiły ten tytuł na całym świecie. Każde dziecko i każdy dorosły przynajmniej raz w życiu widział tę historię, a słynny pantofelek stał się dla wszystkich synonimem dobrego losu i szczęścia. Balet Cracovia Danza przybliża młodym widzom tę historię powracając do jego pierwowzoru, czyli bajki Charlesa Perrault – mówi Dariusz Brojek, choreograf. Po wielkim sukcesie Śpiącej królewny także w choreografii Dariusza Brojka, Kopciuszek Baletu Cracovia Danza, to kolejny spektakl z cyklu bajek Charlesa Perraulta.

Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz

Obsada:
Kopciuszek: Nikoleta Giankaki
Książe: Georgij Andrejczenko
Macocha: Kristina Bakliak
Ojciec: Maxim Berko
Zła siostra Gryzelda: Ewelina Keller
Zła siostra Anastazja: Anna Szczotka
Dobra wróżka/mieszczka: Małgorzata Nabrzeska
Dwórka/mieszczka: Anna Szklener
Mieszczanin, kuchcik, herold, mysz, dworzanin: Michał Kępka
Mieszczanin, kuchcik, nauczyciel tańca, mysz, dworzanin: Filip Świeczkowski

Zapraszamy!

TWÓRCY

  • Scenariusz i choreografia: Dariusz Brojek
  • Muzyka: Gioachino Rossini
  • Kostiumy: Elżbieta Wójtowicz-Gularowska
  • Kostiumy: Bożena Pędziwiatr
  • Projekcje: Anna Szklener, Krzysztof Antkowiak
  • Asystent choreografa: Nikoleta Giankaki

BILETY

  • Normalny: 60 PLN
  • Ulgowy: 50 PLN

Wydarzenia nadchodzące

0 events found ;(

W naszej witrynie wykorzystujemy poniższe cookies, jesli nie zaakceptujesz wszystkich, niektóre elementy strony mogą nie działać.