O SPEKTAKLU

Termin spektaklu: 10 maja 2022 r.

Polonezem przez epoki, historię, konteksty i symbole – tak można w skrócie opisać spektakl Baletu Cracovia Danza Polonez nasz ślad. Przedstawienie, zaprezentowane podczas zeszłorocznego Konkursu Chopinowskigo w Warszawie, ukazało poloneza – polski taniec narodowy – w  różnych okresach historii Polski. Spektakl ten transmitowany przez Internet obejrzało ponad 40 tysięcy widzów z całego świata.

Tłem do prezentacji poloneza stały się trzy wieki historii naszego kraju. Historii rozumianej nie jedynie jako wydarzenia, ale przede wszystkim jako zjawiska kulturowe i społeczne. Dlatego też taniec ten w każdym prezentowanym okresie został umieszczony w konkretnym kontekście, stając się ilustracją stylu danej epoki, jej estetyki i stosunków społecznych. Przedstawiony w ten sposób polonez okazuje się śladem życia, obyczajów oraz kultury polskiego społeczeństwa od XVIII do XX wieku.

Pod względem choreograficznym w każdym z przedstawionych obrazów ilustrujących daną epokę prezentowane są różne formy poloneza, często nieznane. Barwne, bogate kostiumy, różnorodność stylu i techniki tańca, obrazowa narracja ruchowa pozwalają na przedstawienie poloneza jako pewnego rodzaju zapisu naszego kulturowego DNA.

Występują tancerze Baletu Cracovia Danza pod kierownictwem Romany Agnel.

 

TWÓRCY

  • Inscenizacja: Romana Agnel
  • Choreografia: Romana Agnel, Leszek Rembowski
  • Kostiumy: Monika Polak-Luścińska

BILETY

  • Normalny 50 PLN
  • Ulgowy 40 PLN

TERMIN SPEKTAKLU

0 events found ;(

W naszej witrynie wykorzystujemy poniższe cookies, jesli nie zaakceptujesz wszystkich, niektóre elementy strony mogą nie działać.