O SPEKTAKLU

Termin spektaklu: 15 lutego 2022 r.

Walentynki z Baletem Cracovia Danza w Teatrze VARIETE!

Tym razem tancerze Baletu Cracovia Danza przedstawią na deskach Teatru VARIETE baletowy hit "W starym kinie" opowiadający o miłości. Spektakl jest zaproszeniem do wspólnej zabawy z okazji dorocznego święta zakochanych.

Na spektakl składają się najpiękniejsze piosenki międzywojennej Polski, znane głównie z licznych filmów, w tanecznej interpretacji Baletu Cracovia Danza. Widowisko w choreografii Romany Agnel i Dariusza Brojka w scenografii i z kostiumami projektu Moniki Polak-Luścińskiej jest taneczną podróżą w świat przedwojennego polskiego kina, pełnego znanych przebojów, które do dziś wzruszają i bawią.

"Ada to nie wypada", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Barbara", "Czy tutaj mieszka panna Agnieszka", "Jadzia, po prostu Jadzia" – to tylko niektóre z przedwojennych hitów składających się na przedstawienie przenoszące widzów w lata 20. i 30. XX wieku. To do tych przebojów pełnych uroku artyści tańcem opowiedzą przede wszystkim o miłości. Bo tak naprawdę wszystkie międzywojenne piosenki z tego spektaklu mają wspólny mianownik: miłość, niespełnioną, nostalgiczną, ale też wesołą, żywiołową, pełną marzeń. Wytańczone sceny ukazują przede wszystkim kobiety, piękne, kapryśne, wesołe, mądre; dziewczyny, które stały się motorem przedwojennego życia, dla których mężczyźni chcieli zmieniać świat. Uważny widz spostrzeże, że w widowisku przedstawione zostały różne formy i style tańca tak charakterystyczne dla tamtej epoki: taniec jazzowy, modne wówczas walce, tanga czy charleston.

A wszystko to połączone zostało elementami kabaretu i pantomimy.

Występują tancerze Baletu Cracovia Danza pod kierownictwem Romany Agnel: Marta Baranowska, Nikoleta Giankaki, Małgorzata Nabrzeska, Anna Szczotka, Simon Bacik, Michał Kępka, Sebastian Kubacki, Łukasz Szkiłądź, Sebastian Szul.

Zapraszamy!

Twórcy

  • Inscenizacja: Romana Angel
  • Choreografia: Romana Agnel
  • Choreografia: Dariusz Brojek
  • Choreografia tanga: Beata Broniek
  • Scenografia i kostiumy: Monika Polak-Luścińska

Bilety

  • Normalny 50 PLN
  • Ulgowy 40 PLN

Nadchodzące spektakle

0 events found ;(

W naszej witrynie wykorzystujemy poniższe cookies, jesli nie zaakceptujesz wszystkich, niektóre elementy strony mogą nie działać.