O spektaklu

Dzień Teatru z Baletem Cracovia Danza!
28 marca 2023, 19:00

Najpiękniejsze piosenki międzywojennej Polski, znane głównie z licznych filmów, w tanecznej interpretacji Baletu Cracovia Danza, składają się na spektakl W starym kinie. Widowisko jest taneczną podróżą w świat przedwojennego polskiego kina, pełnego znanych przebojów, które do dziś wzruszają i bawią. Tym spektaklem Cracovia Danza świętuje przypadający wcześniej, bo 27 marca, Międzynarodowy Dzień Teatru.

Ada to nie wypada, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Barbara, Czy tutaj mieszka panna Agnieszka, Jadzia, po prostu Jadzia – to tylko niektóre z przedwojennych hitów składających się na przedstawienie, przenoszące widzów w lata 20. i 30. XX wieku.  To do tych przebojów pełnych uroku artyści tańcem opowiedzą przede wszystkim o miłości. Bo tak naprawdę wszystkie międzywojenne piosenki z tego spektaklu mają wspólny mianownik: miłość, niespełnioną, nostalgiczną, ale też wesołą, żywiołową i pełną marzeń. Wytańczone sceny ukazują przede wszystkim różne kobiety, piękne, kapryśne, wesołe, mądre; dziewczyny, które stały się motorem przedwojennego życia, dla których mężczyźni chcieli zmieniać świat. Uważny widz spostrzeże, że w widowisku przedstawione zostały różne formy i style tańca, tak charakterystyczne dla tamtej epoki, czyli taniec jazzowy, modne wówczas walce, tanga czy charleston. A wszystko to połączone zostało elementami kabaretu i pantomimy.

Występują tancerze Baletu Cracovia Danza: Nikoleta Giankaki, Małgorzata Nabrzeska, Anna Szczotka, Marta Yıdız, Georgij Andrejczenko, Maxim Berko, Michał Kępka, Sebastian Kubacki, Filip Świeczkowski.

Twórcy

  • Inscenizacja: Romana Agnel
  • Choreografia: Romana Agnel
  • Choreografia: Dariusz Brojek
  • Choreografia: Beata Broniek (tango)
  • Scenografia i kostiumy: Monika Polak-Luścińska

Bilety

  • Ulgowy 50 PLN
  • Normalny 60 PLN

Nadchodzące wydarzenia

0 events found ;(

W naszej witrynie wykorzystujemy poniższe cookies, jesli nie zaakceptujesz wszystkich, niektóre elementy strony mogą nie działać.