O KONCERTACH

Czesław Mozil w tym i innych składach wystąpił na scenie Krakowskiego Teatru VARIETE czterokrotnie: 13 listopada 2016, 1 sierpnia 2017, 21 października 2017 oraz 18 października 2019 r.

Muzyczna armia Czesława Mozila, czyli zespół Czesław Śpiewa. Za jurorem popularnego talent show stoją absolwenci Royal Danish Music Academy i Rhythmic Music Conservatory.

Ich muzyka jest wypadkową nietuzinkowych żartów i biograficznych anegdot każdego z nich. W koncertowym repertuarze Czesław Śpiewa, poza piosenkami z najnowszej płyty, znajdą się także przeboje z dwóch poprzednich krążków zespołu, „Debiut” i „Pop”, oraz dorobek pierwszego zespołu Czesława Mozila – Tesco Value. Muzycy zabiorą swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów. Szklane dzwoneczki, rozmaite dęciaki, akordeony i ukulele to tylko kilka elementów spośród wielu trybików tej muzycznej machiny. Muzycy zabierają swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy.

Zespół ma na swoim koncie prawie 13 milionów wyświetleń pierwszego, wielkiego hitu „Maszynka do Świerkania”, który podbił listy przebojów zdobywając m.in. pierwsze miejsce w radiowej „Trójce”. Pierwszy album „Debiut” sprzedał się w nakładzie blisko 100 tysięcy, a kolejny – „POP” – pokrył się podwójną Platyną . Ostatni, bardzo dobrze przyjęty przez krytyków muzycznych album „Czesław Śpiewa Księga Emigrantów cz.1” również zbliżył się do statusu Złotej Płyty. Czesław Śpiewa zdobył również uznanie polskich krytyków muzycznych otrzymując 15 nominacji do „Fryderyków” nagród polskiej branży muzycznej mając na koncie 3 zdobyte statuetki „Fryderyka”. Do tej pory zespół zagrał ponad 800 koncertów w Polsce i za granicą m.in. na Roskilde Festival, OFF Festival, Męskie Granie.

 

ZDJĘCIA

Teatr Variete Czesław Śpiewa (1)
Teatr Variete Czesław Śpiewa (1)
Teatr Variete Czesław Śpiewa (2)
Teatr Variete Czesław Śpiewa (3)
Teatr Variete Czesław Śpiewa (4)
Teatr Variete Czesław Śpiewa (5)
Teatr Variete Czesław Śpiewa (6)

W naszej witrynie wykorzystujemy poniższe cookies, jesli nie zaakceptujesz wszystkich, niektóre elementy strony mogą nie działać.