Maciej Miecznikowski & Krzysia Górniak „Tribute To Nat King Cole”

Teatr Variete Miecznikowski Górniak Baner

O KONCERCIE

Termin koncertu: 23 listopada 2016 r.

Tribute To Nat King Cole to projekt muzyczny Macieja Miecznikowskiego & Krzysi Górniak w 50. rocznicę śmierci wielkiego amerykańskiego wokalisty i pianisty jazzowego.

Maciej Miecznikowski – znakomity muzyk o charakterystycznym głosie, szczególnie pięknie brzmiącym w romantycznym repertuarze & Krzysia Górniak – znana gitarzystka jazzowa, której delikatność i kobiecość, w połączeniu z wirtuozerią, jest unikatem na rynku muzycznym. To wyjątkowe połączenie dwóch różnych temperamentów i osobowości. W ich wykonaniu światowe przeboje Nat King Cole’a, m.in. Unforgettable, Route 66, When I Fall In Love, wyśpiewane i zagrane z uczuciem, w niekonwencjonalnych aranżacjach na dwie gitary i wokal brzmią świeżo i nowocześnie.

Tribute to Nat King Cole to granie intymne, blisko ucha i pełne emocji. Na koncertach Maciej & Krzysia wprawiają słuchaczy nie tylko w chwile zadumy i uniesienia. Połączenie świetnego kontaktu z publicznością i niespożytej energii jest gwarancją udanego, rozrywkowego koncertu. To duet doskonały zarówno na małe, kameralne imprezy, jak i na duże sceny.

skład:
Maciej Miecznikowski – vocal, guitar
Krzysia Górniak – guitar

Maciej Miecznikowski – urodzony w sercu Kaszub, muzyk i wokalista, autor piosenek, a także showman i osobowość telewizyjna. Multiinstrumentalista – śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie. Z wykształcenia jest śpiewakiem operowym – absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obdarzony głębokim i mocnym głosem, dzięki któremu jest w stanie z wdziękiem i charyzmą oryginalnie zinterpretować niemal każdy utwór z dowolnego repertuaru. Już nie raz swoimi występami zaskakiwał publiczność. Choć wychował się na muzyce klasycznej i jazzie, to uprawiał wiele gatunków muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Laureat wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych, a także nagród dziennikarzy i publiczności na festiwalach opolskich. Wziął udział w dziesiątkach różnorodnych projektów muzycznych: wydawnictw płytowych, koncertów oraz programów telewizyjnych. Prowadzenie cieszącego się dużą popularnością show muzycznego „Tak to leciało!” przyniosło mu wielokrotne nominacje do Telekamer i Wiktorów. Po 12 latach występów z rozrywkową formacją Leszcze, w 2012 roku rozpoczął występy solowe, w których łączy znane przeboje z wpadającymi w ucho piosenkami z nowej płyty „Będzie z nami dobrze”.

www.maciejmiecznikowski.pl

Krzysia Górniak – urodzona w Olsztynie, „najciekawsza gitarowa jazzwoman w Polsce” (Jazz Forum) grająca na gitarze elektrycznej, kompozytorka, producentka, aranżerka. Obdarzona niezwykłą osobowością artystyczną od wielu lat koncertuje na scenach festiwalowych i klubowych w Polsce i za granicą. Jej sposób grania to połączenie wirtuozerii z subtelną kobiecością, odnajduje się w wielu stylach muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego i Sztuki Dramatycznej w Grazu (Austria) w klasie gitary jazzowej. Uczestniczyła w wielu warsztatach m.in. z takimi muzykami jak: Wayne Brasel, Wynton Marsalis, Mike Stern, Karl Ratzer.

Wydała 5 płyt, których była kompozytorką, aranżerką i producentką.

Pat Metheny o jej pierwszej płycie „Tales” napisał: „I have been listening to your CD – and you all sound really good on there! Nice blend between you and I think it is great that you seem to be working hard on trying to get your own group sound and concept happening!”

ZDJĘCIA

Teatr Variete Miecznikowski Górniak (7)
Teatr Variete Miecznikowski Górniak (7)
Teatr Variete Miecznikowski Górniak (8)
Teatr Variete Miecznikowski Górniak (9)
Teatr Variete Miecznikowski Górniak (10)
Teatr Variete Miecznikowski Górniak (11)
Teatr Variete Miecznikowski Górniak (12)

W naszej witrynie wykorzystujemy poniższe cookies, jesli nie zaakceptujesz wszystkich, niektóre elementy strony mogą nie działać.