O KONCERCIE

Termin koncertu: 22 października 2017 r.

Miejsca przedmioty kształty drzwi (Premiera 15.11.2016) to pierwszy singiel z najnowszej płyty Dyjaka – Pierwszy Śnieg.

Autorem i kompozytorem utworu jest Robert Kasprzycki. Połączenie jego poezji i muzyki z charakterystyczną chrypą i charyzmą Dyjaka, dają rozszywający efekt. Motyw przewodni piosenki to rozpoznawalne u Dyjaka akordeon i trąbka, grające marszową melodię, przypominającą Złotą Rybę z płyty Moje Fado.

Jest to zapowiedź powrotu Dyjaka do jego korzeni, do pięknej poezji, ważnych tekstów i muzyki w jedynej słusznej dla niego, molowej tonacji.

Na płycie Pierwszy Śnieg pojawią się teksty Mirosława Czyżykiewicza, Jana Kondraka, Jacka Musiatowicza i wspomnianego wyżej Roberta Kasprzyckiego, które mogą znaleźć bezpośrednie odniesienie do ostatnich wydarzeń z jego życia. Oprawa muzyczna w postaci akordeonu (Marek Tarnowski), trąbki (Jerzy Małek), kontrabasu (Michał Jaros), piana (Grzegorz Jabłoński), perkusji (Mateusz Modrzejewski), dały mu potężne pole do interpretacji, co już od lat jest cechą charakterystyczną jego twórczości.

Producentem i aranżerem płyty jest wieloletni trębacz Dyjaka – Jerzy Małek.

ZDJĘCIA

Teatr Variete Marek Dyjak (1)
Teatr Variete Marek Dyjak (1)
Teatr Variete Marek Dyjak (2)
Teatr Variete Marek Dyjak (3)
Teatr Variete Marek Dyjak (4)
Teatr Variete Marek Dyjak (5)
Teatr Variete Marek Dyjak (6)

W naszej witrynie wykorzystujemy poniższe cookies, jesli nie zaakceptujesz wszystkich, niektóre elementy strony mogą nie działać.