MAREK NAPIÓRKOWSKI "HIPOKAMP" feat. PHILIP SOUTH

napiorkowski_1920x1000 XL

O KONCERCIE

Termin koncertu: 16 grudnia 2021 r.

Ostatnia, znakomicie przyjęta przez słuchaczy i krytyków, płyta Marka Napiórkowskiego doczekała się edycji winylowej!

Tytuł płyty HIPOKAMP nawiązuje do tajemniczego i nie do końca zbadanego obszaru, jakim jest ludzki mózg. Podobnie, osadzona w oryginalnym kontekście brzmieniowym, nowa muzyka gitarzysty to spektrum tajemniczych i nieoczywistych barw. HIPOKAMP to album łączący wyrafinowane improwizacje jazzowe ze światem elektronicznych struktur dźwiękowych i frapujących dialogów instrumentów perkusyjnych. Trio, oparte na dźwiękach elektrycznej gitary, analogowych syntezatorów (Jan Smoczyński) i stylowo brzmiącej perkusji (Paweł Dobrowolski), Napiórkowski postanowił wzbogacić obecnością multi-perkusjonisty – Brazylijczyka Luisa Ribeiro. Gościem specjalnym, który pojawia się na płycie jest wybitny saksofonista jazzowy Adam Pierończyk. Premierze płyty HIPOKAMP w roku 2019 towarzyszyła ogólnopolska trasa koncertowa z udziałem gwiazdy z jazzowego Olimpu – Mino Cinelu, a album HIPOKAMP otrzymał dwie nominacje do nagrody FRYDERYK 2020 (album oraz jazzowy artysta). Aktualnie na jesiennej trasie wraz z Marek Napiórkowski trio wystąpi australijski perkusjonalista Philiip South.

„HIPOKAMP to płyta świeża brzmieniowo, a zarazem spójna i konsekwentna, sprawnie i z wdziękiem łącząca wyrafinowany jazz-rock z inteligentnym mainstreamem” - Konrad Żywiecki, Jazz Forum

Zespół wystąpi w składzie:

Marek Napiórkowski – gitary, Jan Smoczyński – syntezatory / inst. klawiszowe, Paweł Dobrowolski – perkusja, Philip South – instrumenty perkusyjne.

ARTYŚCI:

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę - trzynastokrotnie nominowany, a w 2019 wyróżniony statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album „WAW-NYC”. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Na szczególną uwagę zasługują albumy sygnowane jego nazwiskiem: „Szukaj w snach” (2018), „WAW-NYC” (2017), „Sextet - Trójka Live" (2016), "Celuloid" (2015), "UP!" (2013), "KonKubiNap" (2011), "Wolno" (2007, złota płyta), "Nap" (2005). Na jego płytach zagrali m. in. Chris Potter, Clarence Penn, Grégoire Maret, Mino Cinelu, Manuel Valera, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk. Komponował muzykę do spektakli teatralnych, a w 2018 zadebiutował jako kompozytor muzyki filmowej, będąc autorem ścieżki dźwiękowej do filmu „Miłość i puste słowa” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej. Obecnie prowadzi także autorską audycję „Napiór w eterze” w Radio Nowy Świat.

Spośród muzyków, z którymi grał i nagrywał, warto wymienić takie postaci, jak: Tomasz Stańko, Adam Holzman, Marcus Miller, Hadrien Feraud, Sugar Blue, Henryk Miśkiewicz, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, a także Pat Metheny, Richard Bona, Ivan Lins, Dhafer Youssef, Gonzalo Rubalcaba. Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.

Jan Smoczyński pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Od wielu lat, wraz ze swoim młodszym bratem skrzypkiem tworzy formację Mateusz Smoczyński Quintet, z którą nagrał płyty Inspirations oraz Expressions. Na stałe pracuje w zespołach: Bovska, Urszuli Dudziak (kierownictwo muzyczne), Kayah Transoriental Orchestra (kierownictwo muzyczne), Michała Urbaniaka i w autorskim projekcie Smoke & The Smokes. W sierpniu 2013 r. miał przyjemność zagrać z Bobbym McFerrinem i Gilem Goldsteinem w ramach Solidarity of Art. Jest współzałożycielem grupy June, która w 2009 roku otrzymała nominację do nagrody Fryderyk w kategorii „Nowa twarz fonografii”. Brał udział w nagraniach do filmów we współpracy z Michałem Lorencem oraz Marcinem Pospieszalskim. Jest producentem płyt dla wytwórni Kayax.

Paweł Dobrowolski jeden z najbardziej zajętych perkusistów w kraju, w 2009 roku nagrodzony przez Akademię Fonograficzną Fryderykiem za udział w płycie „Assymetry” Zbigniewa Namysłowskiego. Na stałe współpracuje z Anną Marią Jopek, Bovską, Markiem Napiórkowskim. Na przestrzeni lat grał i nagrywał z takimi artystami, jak Nigel Kennedy, Terence Blanchard, Randy Brecker, Richard Bona, Dhafer Youssef, Mino Cinelu, Jeff Beck, Gonzalo Rubalcaba, Gil Goldstein, Makoto Ozone, NDR Big Band, Maria Schneider Jazz Orchestra, Jacques Schwarz-Bart, Gordon Haskell, Brad Terry oraz całą plejadą polskiej sceny muzycznej. W dotychczasowym dorobku posiada ponad 30 nagranych płyt, a także muzykę do seriali oraz udział w programach telewizyjnych stacji polskich TVP1, TVP2, POLSAT, TVN oraz zagranicznych: RTL, ZDF, BBC, MEZZO.

Philip South, Australijczyk, obecny w świecie perkusji od 1985 roku. Znany z wielu różnych stylów muzycznych, wykształcony klasycznie, początkowo koncertujący z rożnymi orkiestrami. Koncertował jako członek wielu muzycznych składów w Ameryce, Azji i Europie, Południowym Pacyfiku i Nowej Zelandii, m.in. z tak wybitnymi muzykami jak Hossam Ramzy, Omar Faruk Tekbilek, Anne Sophie Mutter, John Farnham, Olivia Newton-John, Glen Velez, Dianne Reeves, Winton Marsalis, Al Jarreau, Randy Newman, Kurt Elling, Jose Carreras, czy Vladimir Ashkenazy, a ostatnio współtworzył polski sekstet Doors Not Shut z Krzysztofem Szmańdą, Andrzejem Święsem, Krzysztofem Dysem, Wacławem Zimplem i Ksawerym Wójcińskim.

Wykonawcy

  • : Marek Napiórkowski
  • : Jan Smoczyński
  • : Paweł Dobrowolski
  • : Philip South

Bilety

  • Normalny 75 PLN

Termin koncertu

0 events found ;(

W naszej witrynie wykorzystujemy poniższe cookies, jesli nie zaakceptujesz wszystkich, niektóre elementy strony mogą nie działać.