O KONCERCIE

Termin koncertu: 30 listopada 2021 r.

Quintet Wojtka Mazolewskiego, jeden z najlepszych zespołów jazzowych w Polsce, zaprasza na wspólną podróż po świecie improwizacji. Twórczość kwintetu to nieoczywiste aranżacje i energetyczne połączenie tradycji z nowoczesnością. WMQ interpretuje jazz na swój unikalny, dekadencki, a zarazem nostalgiczny sposób. Odzwierciedleniem energii scenicznej i charyzmy zespołu są wyprzedane koncerty i uznanie publiczności z najróżniejszych rejonów muzycznego świata. Wojtek Mazolewski Quintet od lat reprezentuje polski jazz na arenie międzynarodowej. Zespół wystąpił miedzy innymi we Francji, Japonii, Chinach, Meksyku, Kolumbii, Peru, Niemczech, Indiach i Brazylii.

Zespół ma na swoim koncie 4 albumy studyjne. Wydany w 2011 roku Smells Like Tape Spirit otrzymał Nagrodę Muzyczną Programu Trzeciego „Mateusze 2011”. W tym samym roku ukazał się kolejny krążek kwintetu, Wojtek w Czechosłowacji, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy i szturmem zdobył listy przebojów. Polka (2014), trzecie wydawnictwo WMQ, okazało się światowym sukcesem i spotkało się z uznaniem krytyków muzycznych w Polsce i za granicą. Ostatni krążek zespołu, When Angells Fal (2020), wydany nakładem brytyjskiego wydawnictwa WWR, został poświęcony twórczości Krzysztofa Komedy.

W skład zespołu wchodzą: Oskar Török (trąbka), Marek Pospieszalski (saksofon), Joanna Duda (instrumenty klawiszowe), Jakub Janicki (perkusja), Wojtek Mazolewski (kontrabas).

Wykonawcy

  • : Wojtek Mazolewski
  • : Oskar Török
  • : Marek Pospieszalski
  • : Joanna Duda
  • : Jakub Janicki

Bilety

  • Normalny 95 PLN

Termin koncertu

0 events found ;(

W naszej witrynie wykorzystujemy poniższe cookies, jesli nie zaakceptujesz wszystkich, niektóre elementy strony mogą nie działać.