O KONCERCIE

SABINA kolejnym gościem tegorocznej Koncertowej jesieni w VARIETE! Jej muzyka skierowana jest do osób, które cenią sobie wartość słowa, głębię metafor i przede wszystkim niebanalne brzmienia.

SABINA rozpoczęła swoją solową karierę w 2019 roku od albumu „Lepidoptera” z nazwą motyla w tytule, symbolizującego przemianę artystki z dziewczyny w kobietę. Jej drugi, długotrwający album „Bluemental” miał swoją cyfrową premierę w kwietniu ubiegłego roku, a tej jesieni doczeka się fizycznego wydawnictwa wzbogaconego o trzy dotąd niepublikowane muzyczne niespodzianki. Cały bluementalowy materiał oraz kilka „motylich” perełek będzie można usłyszeć podczas koncertu w Krakowskim Teatrze VARIETE już 15 października o godz. 18:00. Przedsprzedaż biletów potrwa do 30 września.

BLUEMENTAL powstawał w ciężkim czasie lockdownu, który artystka spędziła w górach, w bliskim otoczeniu natury, oswajając się ze stratą dwóch bliskich jej osób. To skłoniło SABINĘ do wielu przemyśleń, pozwoliło pochylić się nad swoimi korzeniami, skupić się na wyższych wartościach, których zapominamy pielęgnować. Powrót do duchowości, która w codziennym życiu zagłuszana jest przez wszechobecny materializm i konsumpcjonizm, były bezpośrednią inspiracją do pracy nad nowym materiałem. Ten moment zatrzymania się, kontemplacji i przebudzenia odzwierciedlony został w muzyce.

SABINA stworzyła również swój autorski cykl podcastów „ŚLADAMI BLUEMENTAL”, który tematyką idealnie współgra z koncepcją albumu. Porusza w nim tematy związane z rozwojem duchowym, samoświadomością, poszukiwaniem prawdy, procesami życia, pokoleniowością oraz tym wszystkim, czym jeszcze jest Bluemental. Opiera się na uczestnictwie, obserwacji, ale także czynnym udziale w różnego typu warsztatach, poświęconych spirytualistyce oraz ezoteryce.

SABINA – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka oraz aktorka. Jest artystyczną duszą po mamie, która przez lata tańczyła w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”. Ukończyła szkołę muzyczną I i II stopnia w swoim rodzinnym mieście Bielsku-Białej. Studiowała na Wydziale Aktorskim w Szkole Filmowej w Łodzi, do której obecnie powróciła na studia doktoranckie. Na 36. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej znalazła się w gronie finalistów. Od kilku lat z dużym sukcesem wciela się w postać więźniarki Velmy Kelly u boku m.in. Barbary Kurdej-Szatan w musicalu „Chicago” na deskach Krakowskiego Teatru VARIETE. Na dużym ekranie zadebiutowała w 2023 r. w roli Rybki w filmie „Pokusa” w reżyserii Marii Sadowskiej. Aktualnie bierze udział w przygotowaniach do najnowszego spektaklu Teatru Tu i Teraz pt. „Bonobo”, którego premiera została zaplanowana na jesień bieżącego roku.

Wykonawcy

  • wokal: Sabina Karwala
  • instrumenty klawiszowe/elektronika: Jan Bielecki
  • gitara basowa/klawisz basowy: Marcin Markuszewski
  • perkusja: Tomasz Mądzielewski
  • saksofon/flet/looper: Mateusz Pisulak

Bilety

  • 65 PLN (przedsprzedaż do 30.09.2023)
  • Bilet normalny: 75 PLN
  • Bilet studencki: 50 PLN

Nadchodzące wydarzenia

0 events found ;(

FOTORELACJA

01_1U8A0879
01_1U8A0879
02_1U8A0701
03_1U8A0517
04_1U8A0568
05_1U8A0609
06_1U8A0729

W naszej witrynie wykorzystujemy poniższe cookies, jesli nie zaakceptujesz wszystkich, niektóre elementy strony mogą nie działać.