O KONCERCIE

Koncert będzie częścią trasy koncertowej promującej nowy album SMOLIK//KEV FOX pt. BELLY OF THE WHALE. Poza nowościami zespół zagra także przebojowe utwory z płyty SMOLIK//KEV FOX i EPki Queen Of Hearts.

SMOLIK // KEV FOX to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta oraz Keva Foxa – brytyjskiego songwritera. Debiutancki SMOLIK //KEV FOX był jednym z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku, za który artyści odebrali nagrodę Fryderyk w kategorii elektronika i alternatywa.

W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie SMOLIKA i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA nabierają kompletnie nowej energii. W 2018 ukazała się QUEEN OF HEARTS czyli EP, której sesja nagraniowa miała miejsce w legendarnym Real World Studios w UK, którego właścicielem jest Peter Gabriel.

BELLY OF THE WHALE to dziewięć wyjątkowych piosenek, które lirycznie i muzycznie puszczają oko do brzmień lat 80. i 90., a sami artyści śmiało mówią o tej płycie, jako o hołdzie dla popkultury i idoli czasów swojego dzieciństwa. Elektryczne melodie, przepełnione vintage’owymi syntezatorami Smolika i przejmującym głosem Kev’a – zabierają fanów w podróż do czasów plakatów na meblościankach i nagrywania ulubionych piosenek z radia na kasety magnetofonowe. Single promujące to wydawnictwo, czyli „Promises” oraz „Smoke And Mirrors” to bardzo przebojowe i zarazem rasowe pozycje w katalogu duetu, które swoją stylistyką zaczerpniętą z lat 90-tych wprowadzają w letni i taneczny nastrój.

- Granie zupełnie nowych piosenek ma coś niepowtarzalnie ekscytującego. Jest jak otwieranie paczki z długo wyczekiwanym przedmiotem. Piosenki zmieniają się z czasem i układają jak ubranie do warunków, aktualnych emocji i miejsc w których są wykonywane. Na jesiennej trasie wiele z nich zabrzmi pierwszy raz. Do zobaczenia. - mówi Andrzej Smolik.

- Nie możemy się doczekać, kiedy znów ruszymy w trasę i zagramy dla Was nasz najnowszy materiał. Będziemy dzielić się nowymi utworami, historiami i dźwiękami. Ta trasa będzie wyjątkowa, dlatego zapraszamy Was konna koncerty i do naszego świata. - dodaje Kev Fox.

BELLY OF THE WHALE, czyli nowy album artystów ukaże się nakładem Kayax 29 września 2023 r.

Wykonawcy

  • piano, elektronika, moog, instrumenty klawiszowe: Smolik
  • wokal, gitara: Kev Fox
  • perkusja: Aleksander Orłowski

Bilety

  • 90 PLN (do 30.09.2023)
  • 110 PLN (do 30.10.2023)
  • 130 PLN (od 31.10.2023 do dnia koncertu)

Nadchodzące wydarzenia

0 events found ;(

FOTORELACJA

1U8A5147
1U8A5147
1U8A5308-2
1U8A5401
1U8A5427
1U8A5483
1U8A5513

W naszej witrynie wykorzystujemy poniższe cookies, jesli nie zaakceptujesz wszystkich, niektóre elementy strony mogą nie działać.