O koncercie

Voo Voo z przekrojowym programem „Nabroiło się” na scenie Krakowskiego Teatru VARIETE już 6 kwietnia 2024. Można spodziewać się wielu improwizacji i zaskakujących wersji znanych utworów. Nie ma dwóch takich samych koncertów Voo Voo, a każdy pozostawia słuchaczy w zachwycie! Przedsprzedaż biletów potrwa do 20 marca 2024 r.

21 kwietnia 2021 ukazała się jubileuszowa kompilacja pt. „Nabroiło się (1986-2021)”, zawierająca autorski wybór 35. utworów podsumowujący dotychczasową trwającą ponad trzy i pół dekady działalność zespołu. Tak wydawnictwo opisał autor biografii Voo Voo - Piotr Metz: Szanowni Państwo, ten zestaw to nie obcojęzyczne "best of", czy "greatest hits". A tym bardziej swojskie bardziej "złote przeboje". To ścieżka dźwiękowa więcej niż jednego, więc pewnie i Waszego pokolenia. Od różnych faz, przez wszystkich muzyków i wojowników po się poruszanie w niełatwej rzeczywistości. To sposób na opanowanie niesfornego bytu, ze świadomością, że się nam zbiera, bo nabroiliśmy i Bóg nam dokopać może. I że są rzeczy najważniejsze.

Płyta doskonale oddaje fenomen Voo Voo - zespołu, który wymyka się łatwym definicjom. Twórczość grupy i jej lidera Wojciecha Waglewskiego wciąż ewoluuje, zmienia swój charakter, nieustannie zaskakując fanów. Na swoim koncie mają niezliczoną ilość koncertów, ponad 40 albumów oraz współpracę z artystami światowego formatu jak Don Cherry, Nick Cave, Twinkle Brothers, Esperanza Spalding czy Alim Qasimov - uznany przez New York Times za jednego z najważniejszych współcześnie żyjących śpiewaków na świecie, laureat niezwykle prestiżowej nagrody muzycznej International Music Council UNESCO. To wyróżnienie otrzymali m.in.: Yehudi Menuhin, Dymitr Szostakowicz czy Leonard Bernstein. Na krajowej scenie Voo Voo nagrywało i występowało m.in. z Tomaszem Stańką, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, Anną Marią Jopek, Katarzyną Nosowską, zespołem Mazowsze, wybitną mezzosopranistką Małgorzatą Walewską. Trudno o zespół z równie imponującym dorobkiem i równie szerokimi horyzontami muzycznymi.

Po koncercie będzie można nabyć album w wersji 2CD i specjalne wydanie winylowe 4LP w wersji czarnej i kolorowej, a także zdobyć autograf twórców.

Wykonawcy

  • gitara, wokal: Wojciech Waglewski
  • saksofony, wokal: Mateusz Pospieszalski
  • kontrabas, gitara basowa: Karim Martusewicz
  • perkusja: Michał Bryndal

Bilety

  • 110 PLN (przedsprzedaż do 20.03.2024)
  • 130 PLN (od 21.03.2024 do dnia koncertu)

Wydarzenia nadchodzące

0 events found ;(

FOTORELACJA

01_1U8A4935
01_1U8A4935
02_1U8A4469-Poprawione-Szum
03_1U8A4692
04_1U8A5085
05_1U8A5211
06_1U8A5237-Poprawione-Szum

W naszej witrynie wykorzystujemy poniższe cookies, jesli nie zaakceptujesz wszystkich, niektóre elementy strony mogą nie działać.