O KONCERCIE

Z przykrością informujemy, że koncert Wojtka Mazolewskiego YUGEN, zaplanowany na 4 maja 2022, nie odbędzie się z przyczyn niezależnych od Organizatora. O nowym terminie wydarzenia poinformujemy jesienią. Osoby, który zakupiły bilet na koncert, proszone są o kontakt z Biurem Organizacji Widowni pod numerem telefonu: 12 442 78 00 wew. 3, 535300108 lub pod adresem mailowym: organizacja.widowni@teatrvariete.pl. 

Najnowszy krążek Wojtka Mazolewskiego YUGEN ukazał się w 2021 roku nakładem wydawnictwa AGORA. Impulsem do rozpoczęcia pracy and nowym projektem był dla niego powrót do gitary – instrumentu, z którym zaprzyjaźnił się mając zaledwie kilka lat. Podczas podróży do Kalifornii artysta znalazł starą gitarę z 1969 roku należącą do jazzowego gitarzysty, która okazała się być wehikułem czasu rozpoczynającym nową muzyczną podróż. Gra na gitarze oraz użycie głosu to dla Mazolewskiego powrót do korzeni i odkrywanie zupełnie nowych możliwości, które czekały w pobliżu na swój czas. YUGEN to osobisty zachwyt nad wszechświatem i jego nieograniczonym potencjałem. Płyta jest wyrazem dziękczynienia za wszystko czego doświadczył na swojej drodze, bo kiedy tylko otwiera drzwi i łamie barierę własnych ograniczeń, muzyka płynie i wyraża największą wdzięczność i miłość do tych, których było mu dane spotkać. Siłą YUGEN jest autentyczność i siła prawdy bijąca z dźwięków i słów.

Przy nagraniu albumu artyście towarzyszyli m.in. Joanna Duda, Krzysztof Kawałko, Hubert Zemler, Harry Waldowski. YUGEN to kolejny rozdział w coraz większej i coraz bardziej imponującej muzycznej biografii Wojtka Mazolewskiego. Mimo że to płyta tak różna, odmienna od pozostałych, to wpasowuje się naturalnie między jego inne dzieła – między „Chaos pełen idei”, „Polkę”, „Piano forte brutto netto”.

Album YUGEN otrzymał nominację do Nagrody Fryderyk w kategorii „Album Roku Muzyka Korzeni Blues".

Do zobaczenia w VARIETE!

Artyści

  • : Wojtek Mazolewski

Bilety

  • Normalny 85 PLN

Termin koncertu

0 events found ;(

W naszej witrynie wykorzystujemy poniższe cookies, jesli nie zaakceptujesz wszystkich, niektóre elementy strony mogą nie działać.