O spektaklu

Premiera: 6.06.2023 r.

Na scenie Teatru VARIETE, 6 czerwca, w miesiącu, w którym świętujemy Dzień Dziecka, zaplanowana została druga premiera Cracovia Danza. Będzie to "Kopciuszek", jedna z najsłynniejszych bajek baletowych, ale tym razem do muzyki Gioacchino Rossiniego, w choreografii Dariusza Brojka. Ta słynna bajka, której autorem jest barokowy pisarz Charles Perrault, stała się inspiracją dla wielu kompozytorów różnych epok. Tym razem spektakl przeniesie widzów w świat XIX-wiecznego baletu europejskiego. Będzie to historia którą wszyscy dobrze znamy, ale opowiedziana przez tancerzy w stylu demi-klasycznym z elementami tańca charakterystycznego. Nie zabraknie też dużej dawki humoru, pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji i pięknych baśniowych kostiumów autorstwa Elżbiety Wójtowicz-Gularowskiej oraz Bożeny Pędziwiatr.

- Kopciuszek albo jak się inaczej mówi „triumf dobroci”, to ponadczasowa historia o zwycięstwie dobra nad złem. Słynna opera komiczna Rossiniego z początku XIX wieku oraz późniejszy balet do muzyki Prokofiewa rozsławiły ten tytuł na całym świecie. Każde dziecko i każdy dorosły przynajmniej raz w życiu widział tę historię, a słynny pantofelek stał się dla wszystkich synonimem dobrego losu i szczęścia. Balet Cracovia Danza przybliża młodym widzom tę historię powracając do jego pierwowzoru, czyli bajki Charlesa Perrault – mówi Dariusz Brojek, choreograf.

Obsada:

Kopciuszek - Nikoleta Giankaki
Książę - Georgij Andrejczenko
Macocha - Marta Yildiz
Ojciec - Maxim Berko
Zła siostra Gryzelda - Ewelina Keller
Zła siostra Anastazja - Anna Szczotka
Dobra wróżka/mieszczka - Małgorzata Nabrzeska
Dwórka/mieszczka - Anna Szklener
Mieszczanin, kuchcik, herold, mysz, dworzanin - Michał Kępka
Mieszczanin, kuchcik, nauczyciel tańca, mysz, dworzanin - Filip Świeczkowski

Zapraszamy!

Twórcy

  • Scenariusz i choreografia: Dariusz Brojek
  • Kostiumy: Elżbieta Wójtowicz-Gularowska
  • Kostiumy: Bożena Pędziwiatr
  • Projekcje: Anna Szklener / Krzysztof Antkowiak
  • Muzyka : Gioachino Antonio Rossini
  • Asystent choreografa: Nikoleta Giankaki
  • Projekt afisza: Adrianna Pulchny

Bilety

  • Normalny 60 PLN
  • Ulgowy 50 PLN

Wydarzenia nadchodzące

0 events found ;(

W naszej witrynie wykorzystujemy poniższe cookies, jesli nie zaakceptujesz wszystkich, niektóre elementy strony mogą nie działać.