O wydarzeniu

Wieczór Komedii Improwizowanej to spektakl autorstwa Grupy AD HOC, który składa się z kilkunastu skeczy tworzonych na oczach widzów. Tutaj nie ma wcześniej ustalonego scenariusza. To widzowie decydują o najważniejszych kwestiach. Publiczność wybiera postacie w jakie mają wcielić się aktorzy, miejsca w jakich ma się odbyć akcja, problemy z jakimi zmierzą się bohaterowie historii. Dzięki temu każdy występ jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

W Krakowskim Teatrze Variete Wieczory Komedii Improwizowanej nabiorą nowego wymiaru! Do każdego spektaklu zaproszeni zostaną goście specjalni. Na scenie zobaczymy aktorów współpracujących z Teatrem Variete oraz innych polskich artystów którzy zmierzą się z wyzwaniem jakim jest improwizacja. Do tej pory u boku Grupy AD HOC na scenie pojawili się m.in. Abelard Giza, Joanna Kołaczkowska i Tomasz Majer, Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan oraz Karolina i Kacper Rucińscy.

O oprawę muzyczną zadba zespół Impro Band – pod kierownictwem muzycznym Dawida Makosza.

Grupa AD HOC powstała w październiku 2008 roku jako jedna z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją teatralno-komediową. Grupa ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jaki długie formy impro (pełnowymiarowe spektakle) – wszystkie tworzone są na scenie na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów. Członkowie grupy swoją wiedzę i doświadczenie zdobywali na warsztatach z instruktorami z m.in.: Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Austrii, Czech, Szwajcarii i Hiszpanii. AD HOC to kilkaset godzin występów i przeprowadzonych w całej Polsce warsztatów improwizacji. Grupa często gości na festiwalach teatralnych, kabaretowych i improwizacyjnych. Doświadczenie telewizyjne grupy poparte jest współpracą z TVP, Polsatem i Comedy Central. Pomysłodawcy i organizatorzy największego w Polsce festiwalu improwizacji komediowej “ImproFest”.

Twórcy: Aneta Stokes, Michał Próchniewicz, Alan Pakosz, Michał Jeffrey Ociepa, Janek Malinowski, Dawid Makosz, Filip Nowak, Tomasz Kamiński, Jan Koźliński.

Zdjęcia

Teatr Variete_Wieczór komedii (19)
Teatr Variete_Wieczór komedii (19)
Teatr Variete_Wieczór komedii (18)
Teatr Variete_Wieczór komedii (17)
Teatr Variete_Wieczór komedii (16)
Teatr Variete_Wieczór komedii (15)
Teatr Variete_Wieczór komedii (14)

W naszej witrynie wykorzystujemy poniższe cookies, jesli nie zaakceptujesz wszystkich, niektóre elementy strony mogą nie działać.