O spektaklu

Tabloidowe sensacje? Intrygujące relacje? Korupcja w wymiarze sprawiedliwości? W tej historii tego nie brakuje. Elektryzująca akcja nie zawiedzie wielbicieli kryminalnych zagadek. Chicago to muzyczna opowieść, która odkrywa przed widzem świat prohibicji, skandali oraz show biznesu. Podróż w czasie do Ameryki lat 20. zaaranżował znakomity duet reżysersko-choreograficzny: Wojciech Kościelniak oraz Ewelina Adamska-Porczyk. Jedno jest pewne: ten musical to wybuchowa mieszanka porywających utworów, znakomitej choreografii, świetnej rozrywki i niepowtarzalnego klimatu – po prostu All That Jazz.

Spektakl jest wystawiany z angielskimi napisami.

Czas trwania spektaklu: 2 godz. 40 min (1 przerwa)

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 16 roku życia

Twórcy

  • Scenariusz: Fred Ebb i Bob Fosse
  • Reżyseria: Wojciech Kościelniak
  • Choreografia: Ewelina Adamska-Porczyk
  • Scenografia i kostiumy: Anna Chadaj
  • Kierownictwo muzyczne: Oleg Sznicar
  • Przygotowanie wokalne: Justyna Motylska

Bilety

  • Bilet normalny 145 PLN
  • Bilet normalny 160 PLN (sezon artystyczny 2024/2025)

Nadchodzące spektakle

Zdjęcia

Teatr Variete Chicago 01
Teatr Variete Chicago 01
Teatr Variete Chicago 02
Teatr Variete Chicago 03
Teatr Variete Chicago 04
Teatr Variete Chicago 05
Teatr Variete Chicago 06

Dowiedz się więcej

Spektakl Chicago oparty jest na autentycznych wydarzeniach opisanych przez reporterkę Chicago Tribune. Prapremiera w reż. Boba Fosse odbyła się w 1975 r. na Broadwayu, jednak dwa lata później musical zszedł z afisza. Od wznowienia w 1996 r. grany jest nieprzerwanie. Również ekranizacja Roba Marshalla okazała się sukcesem, film zdobył aż 6 Oscarów. Dzieło zostało wielokrotnie przetłumaczone i wystawione na teatralnych scenach. Aktualnie Krakowski Teatr Variete to jedyne miejsce na mapie Polski, w którym można zobaczyć to cieszące się niegasnącą popularnością widowisko!

Spektakl Chicago opowiada historię dwóch rywalizujących ze sobą morderczyń zamkniętych w więzieniu Cook County. Roxie, gospodyni domowa marząca o kabaretowej karierze, czeka na proces za zabójstwo kochanka. Velma, gwiazda estrady, odsiaduje wyrok za zabicie męża i siostry. Ich zaciętą walkę o medialny rozgłos wspierają skorumpowana naczelniczka Mama Morton oraz umiejętnie manipulujący faktami prawnik Billy Flynn, dzięki któremu Roxie szybko staje się ulubienicą prasy. Jak przebiegnie proces sądowy? Do jakich ruchów doprowadzą chciwość oraz zazdrość? Czy Velma i Roxie podbiją scenę jako „duet morderczyń”?

Za tymi pytaniami kryje się nie tylko rozstrzygnięcie głośnej sprawy, ale i dawka niezapomnianych doznań.

W naszej witrynie wykorzystujemy poniższe cookies, jesli nie zaakceptujesz wszystkich, niektóre elementy strony mogą nie działać.