O spektaklu

Współczesna bajka o kopciuszku i uwielbiana na całym świecie kultowa komedia romantyczna, tym razem na scenie teatralnej i w broadwayowskim stylu, bawi i wzrusza widzów. Prostytutka Vivian Ward zostaje zatrudniona przez biznesmena Edwarda Lewisa na tydzień jako reprezentacyjna dama do towarzystwa. Czy świadczącą usługi przy Alei Gwiazd Vivian i Edwarda, zapracowanego miliardera zjawiającego się w Los Angeles w interesach i przyzwyczajonego do życia w luksusie, połączy coś więcej niż przelotna „zawodowa” relacja?

Czas trwania spektaklu: 2 godz. 50 min (1 przerwa)

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 16 roku życia

Twórcy

 • Reżyseria: Wojciech Kościelniak
 • Tłumaczenie: Wojciech Kościelniak
 • Asystentka: Marta Parzychowska
 • Choreografia: Ewelina Adamska-Porczyk
 • Współpraca choreograficzna: Krzysztof Tyszko
 • Scenografia: Damian Styrna
 • Kostiumy: Agata Uchman
 • Wizualizacje: Eliasz Styrna
 • Światło: Tadeusz Trylski
 • Kierownik muzyczny: Ignacy Matuszewski
 • Przygotowanie wokalne: Justyna Motylska

Bilety

 • Bilet normalny 130 PLN

Nadchodzące spektakle

Dowiedz się więcej

Premiera zabawnego i poruszającego filmu „Pretty Woman” w reżyserii Garry’ego Marshalla stała się w 1990 roku hollywoodzkim wydarzeniem sezonu. Rola Vivian uczyniła z młodziutkiej i rozpoczynającej swoją karierę Julii Roberts jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd wielkiego ekranu, a filmowa postać Edwarda umocniła pozycję Richarda Gere jako mężczyzny z marzeń wielu kobiet. Współczesna bajka o kopciuszku i uwielbiana na całym świecie kultowa komedia romantyczna ponownie będzie bawić i poruszać widzów, tym razem na scenie teatralnej i w broadwayowskim stylu.

„Pretty Woman — The Musical” powstał na podstawie książki i scenariusza napisanego wspólnie przez reżysera filmu Garry’ego Marshalla i scenarzystę J. F. Lawtona. Muzykę, w stylu rock’n’rolla przełomu lat 80. i 90. skomponował Bryan Adams — ikona muzyki rockowej i zdobywca nagrody Grammy, teksty piosenek napisał współpracujący z nim od wielu lat Jim Vallance. Duet Adams-Vallance znany jest z list przebojów m.in. dzięki takim hitom jak „Summer of ‘69”, „Cuts like a knife”, czy „Heaven”. Musical miał swoją premierę na Broadwayu 16 sierpnia 2018 roku, bijąc rekord sprzedaży w Nederlander Theatre czterokrotnie i trzy razy zdobywając nagrodę publiczności — Audience Choice Award.

Każdy przyjeżdża tu z marzeniami

Prostytutka o złotym sercu, która kradnie serce bogatemu przedsiębiorcy to bajka dla dorosłych. Taka, która zdarza się dziś w Los Angeles i Hollywood. Tam też spełniają się marzenia. Kto z nas nie lubi bajek? Kto z nas o czymś nie marzy? Kto z nas nie marzy o wyjątkowej miłości. Posłuchaj bajki o wielkich marzeniach i miłości Vivian i Edwarda tym razem w zupełnie nowej odsłonie.

Polska prapremiera „Pretty Woman — The Musical” w Krakowskim Teatrze Variete odbędzie się 28 listopada 2020 r. Na wypadek, gdybyśmy zapomnieli wspomnieć… To będzie wydarzenie sezonu i bardzo dobry wieczór!

W naszej witrynie wykorzystujemy poniższe cookies, jesli nie zaakceptujesz wszystkich, niektóre elementy strony mogą nie działać.